Dach ze strzechy

Materiały ekologiczne są wciąż na topie. Kolejne kryzysy na wielu polach prowokują powrót do korzeni i wykorzystywanie tego, co daje przyroda. Niezwykłym rozwiązaniem jest dach ze strzechy Wady projektu są niezauważalne. Zalety przeważają. Materiał jest dostępny i można go bez trudu pozyskać z plantacji usytuowanych na terenach nieużytków rolnych. Trzcina jest niezwykle mocna i trwała. Dach wykonany z surowca roślinnego bądź co bądź może wytrzymać nawet sto lat.

Ile kosztuje strzecha na dach? To ważne pytanie. Jednakże odpowiedź, choć może być wyrażona w prostym ciągu liczb nie jest taka jednoznaczna. Zresztą ceny usług z pewnością są zbliżone. Ważną wiadomością jest fakt, że trzcina waży dość dużo. Dlatego trzeba projektować domy o wzmocnionej więźbie dachowej. Strzecha z trzciny na każdym metrze kwadratowym to około siedemdziesięciu pięciu kilogramów.

Nowoczesna strzecha zazwyczaj dla podniesienia trwałości konstrukcji jest impregnowana. Stosuje się dwa rodzaje środków chemicznych. Pierwszy zabezpiecza przed pożarem. Drugi zabezpiecza wyschnięta roślinę przed grzybami. Strzecha na dachy to niezwykle efektowny sposób ozdoby domu. Strzechy na dachy dają możliwość wykonania obłych krzywizn połaci dachu. Profile można kształtować ręką rzemieślnika jak miękką glinę na garnki lub cegły.