Jak konserwować dach z blachy?

Dach obok fundamentów i ścian jest jedną z najważniejszych części składowych każdego domu. Jednakowoż, żeby służył przez długi czas musimy pamiętać o regularnej konserwacji. Klimat mamy kapryśny i często nie rozpieszcza nas podczas długich jesiennych szarug i zimowych opadów śniegu. Rozpiętość temperatur, które musi wytrzymać też nie jest najmniejsza. Nie jest to co prawda zasięg polarny, ale amplituda może sięgać nawet sześćdziesięciu stopni Celsjusza.

Zatem, jak powinna wyglądać konserwacja blachy na dachu? Zacznijmy od tego, że bezwzględnie trzeba przestrzegać harmonogramu i regularnie, przynajmniej dwa razy do roku wykonać przegląd stanu technicznego połaci dachowej i elementów szkieletowych dachu.

Przeglądy lepiej wykonywać w okresach stabilnej pogody. Po zimie i tuż przed nią. W pierwszym terminie zweryfikujemy uszkodzenia powstałe po zimie, a w drugim letnie, powstałe na skutek operacji promieni słonecznych. Kolejny krokiem będzie już tylko zlecenie ekipie remontowej wykonanie niezbędnych prac.